fbpx

FAQ

PYTANIA I ODPOWIEDZI

FAQ -FOTOGRAF i KAMERZYSTA NA WESELE

Tutaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej nam zadajecie.

Gdzie możemy zobaczyć gotowy reportaż ślubny?

Cały gotowy reportaż z dnia ślubu możecie zobaczyć w naszej pracowni w Krzywiniu. Częściowy reportaż fotograficzny oraz skrót filmowy w formie klipu możecie obejrzeć na naszym blogu. Zapraszamy

Czy posiadacie zapasowy aparat na wypadek awarii pierwszego?

Podczas fotografowania jak i filmowania, posiadamy przy sobie dwa aparaty. Każdy z aparatów ma również dwie karty pamięci, na których zapisywane są pliki główne i kopie zapasowe. To daje nam i Wam spokój podczas ślubu i pewność, że materiał nie ulegnie uszkodzeniu.

Posiadacie zezwolenie na fotografowanie i filmowanie w kościołach ?

Oczywiście posiadamy stosowne zezwolenie wydane przez Archidiecezję Poznańską. Dokument ten potwierdza fakt ukończenia kursu przygotowującego fotografa do pracy podczas liturgii. Wiedza zdobyta na kursie pomaga w taktownym zachowaniu i umiejętnym poruszaniu się w trakcie Mszy oraz podczas udzielanych sakramentów.

Czy zdjęcia są poddane obróbce ?

Wszystkie zdjęcia, które od nas otrzymujecie są poddawane autorskiej obróbce kolorystycznej i niekiedy dodatkowemu kadrowaniu. Jednocześnie nie zmieniamy rzeczywistości. Nasze zdjęcia są naturalne i w pełni oddają obraz dnia ślubu. Oto przykład metamorfozy:

Przed  zdjęcie przed retuszem            Po obróbce  sesja-klif-Orlowo

W jakim zasięgu terytorialnym wykonujecie zlecenia?

Mieszkamy w Wielkopolsce i właśnie tu najczęściej wykonujemy zlecenia. Pracujemy głównie w obrębie miast: Poznań, Śrem, Kościan, Leszno, Rawicz, Gostyń, Kalisz, Konin, Środa Wielkopolska. Ale nie odmawiamy dalszych reportaży. Chętnie odwiedzamy również województwa: pomorskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, dolnośląskie, śląskie i inne. Pracujemy także poza granicami naszego kraju.

Gdzie możemy wykonać sesję plenerową ?

Pod tym względem jesteśmy elastyczni i nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Zawsze pytamy o Wasze marzenia i oczekiwania odnośnie sesji. Zdjęcia plenerowe chętnie wykonujemy także nad morzem i w górach. 

Ile czasu czekamy na gotowe materiały ?

Czas oczekiwania na gotowe materiały wynosi do 90 dni. Oczywiście na początku roku ten okres jest krótszy, z racji mniejszej ilości ślubów. 

Czy dostaniemy cały surowy materiał ?

Tak jak artysta malarz nie oddaje niedokończonych obrazów, tak i my nie oddajemy surowych materiałów. W czasie reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej wykonujemy niekiedy kilka zdjęć tego samego ujęcia. Następnie z tych zdjęć wybieramy to najlepsze, na którym np. wszyscy mają otwarte oczy i poprawne miny. 

Czy możemy podpisać umowę na odległość ?

Oczywiście jest możliwość zdalnego podpisania wiążącej umowy poprzez maila lub pocztę. Preferujemy jednak kontakt bezpośredni, w trakcie którego będziemy mogli się bliżej poznać i dokładniej ustalić szczegóły.

Jeśli macie inne pytania , skontaktujcie się z nami.

FAQ